Ochrona Osobista VIP

Bodyguard to przede wszystkim osoba myśląca, odpowiedzialna.

Działanie w służbie ochrony osobistej to zaledwie 20 proc., 80 proc. stanowi zapobieganie, prewencja, a w tej kwestii sprawność fizyczna, siła i wygląd nie zawsze są najważniejsze. Bardzo ważne jest wyszkolenie i ciągłe samodoskonalenie. Trenować trzeba przez cały czas wykonywania tego zawodu. Jeżeli trening jest zły, praca również nie będzie należała do najlepszych.

Bodyguard w swojej pracy powinien kierować się następującymi zasadami:

  • Zasada żelaznej zasady - nigdy nie powinien robić odstępstw od przyjętych przez siebie metod postępowania; 
  • Zasada kameleona - powinien umieć dostosować się do otoczenia poprzez właściwy ubiór (błędem jest np. ochrona na plaży w garniturze); 
  • Zasada kamiennej twarzy - nie może pokazywać po sobie, że jest zaskoczony; 
  • Zasada małomówności - należy mówić tyle, ile potrzeba, to VIP ma być bardziej rozmowny niż ochroniarz; 
  • Zasada pozostawania w cieniu - nie może ujawniać o sobie zbyt wielu informacji; 
  • Zasada tłumienia emocji - najważniejsze jest wykonanie zadania; 
  • Zasada oceny ryzyka - nie może brać na siebie zadań, których nie wykona; 
  • Zasada kluczenia - dotyczy ochrony podczas przejazdów; 
  • Zasada sługi i pana - VIP decyduje, gdzie pójdzie i co będzie robił, natomiast bodyguard wskazuje, jak tam się dostać i jakie środki bezpieczeństwa przedsięwziąć. 


Szczególną rolę w ochronie osobistej pełnią kobiety. Po pierwsze dlatego, że są miejsca, gdzie w przypadku ochrony VIP-a kobiety mężczyznom po prostu nie wypada wejść (toaleta, garderoba itp.). Zabójca wykorzystałby to bez wahania. Po drugie, do niektórych zadań kobiety nadają się lepiej niż mężczyźni. Świetnie dostrzegają szczegóły, na które mężczyźni zwykle nie zwracają uwagi. Mają intuicję, która wielokrotnie przydaje się podczas działań ochronnych. Kobiety mają łagodniejszy wygląd, są zazwyczaj lekceważone przez przeciwników, co daje im ogromną przewagę i element zaskoczenia.

Do jednej z głównych specjalności sektora PERSON Security należy ochrona osobista, w tym ochrona VIP i grup zorganizowanych.

Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w tym zakresie potwierdzone realizacją wielu kontraktów na ochronę osobistą, również w środowisku międzynarodowym bowiem od wielu lat zapewniamy ochronę zagranicznych grup zorganizowanych. Usługi realizujemy na terenie całego kraju, dostosowując zakres i taktykę działań ochronnych do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo osób chronionych, niezależnie od czasu, miejsca i sytuacji. Do wykonywania zadań w ochronie osobistej kierujemy najwyższej klasy specjalistów, doświadczonych, profesjonalnie przygotowanych i wyposażonych. Głównym celem ochrony osobistej jest niedopuszczenie do narażenia zdrowia i życia VIP-a jak również zapewnienie pełnej dyskrecji i komfortu funkcjonowania. Szacunek, troska i takt to cechy naszych Bodyguardów

 
Zainteresowała cię nasza oferta? Zapraszamy do współpracy!
tel. +48 691 710 115 | handlowy@art-security.pl 

KONTAKT:

ART SECURITY, ul. Mrówcza 243, 04-697 Warszawa
(22) 622 48 48

Formularz kontaktowy: